Log Filter (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (40 entries)

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Administration
hi: प्रशासन

en: new
hi: नवीन

en: error
hi: त्रुटि

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Link
hi: कड़ी

en: Name
hi: नाम

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Time
hi: समय

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Location
hi: स्थान

en: User role
hi: उपयोगकर्ता भूमिका

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Referrer
hi: अनुरोधक

en: Descending
hi: अवरोही

en: Close
hi: बंद करे

en: warning
hi: चेतावनी

en: critical
hi: संकटपूर्ण

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: debug
hi: डीबग

en: info
hi: जानकारी

en: notice
hi: नोटिस

en: alert
hi: चेतावनी

en: emergency
hi: आपातकालीन स्थिति

en: View events that have recently been logged.
hi: उन घटनाओं को देखे जिन्हें हाल ही में लॉग किया गया है |

en: Recent log messages
hi: हाल के लॉग संदेश
