Log Filter (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Administration
nl: Beheer

en: new
nl: nieuw

en: error
nl: fout

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: Message
nl: Bericht

en: Name
nl: Naam

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Time
nl: Tijd

en: Event
nl: Evenement

en: User
nl: Gebruiker

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Hostname
nl: Hostnaam

en: Location
nl: Locatie

en: User role
nl: Gebruikersrol

en: Severity
nl: Ernst

en: Referrer
nl: Doorverwijzer

en: Last
nl: Laatste

en: Descending
nl: Aflopend

en: Close
nl: Sluiten

en: anonymous
nl: anoniem

en: First
nl: Eerste

en: warning
nl: waarschuwing

en: critical
nl: kritiek

en: or
nl: of

en: New
nl: Nieuwe

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: Order by
nl: Sorteer op

en: Any
nl: Elke

en: notice
nl: mededeling

en: alert
nl: alarm

en: emergency
nl: noodgeval

en: Delete filter
nl: Filter verwijderen

en: View events that have recently been logged.
nl: Gebeurtenissen bekijken die recent zijn gelogd.

en: Recent log messages
nl: Recente logberichten
