Log Filter (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Administration
oc: Administracion

en: new
oc: novèl

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Message
oc: Messatge

en: Link
oc: Ligam

en: Name
oc: Nom

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Time
oc: Ora

en: Event
oc: Eveniment

en: User
oc: Utilizaire

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Filter
oc: Filtrar

en: Location
oc: Emplaçament

en: Severity
oc: Importància

en: Referrer
oc: Referent

en: Last
oc: Darrièr

en: Descending
oc: Descendent

en: Close
oc: Tampar

en: First
oc: Primièr

en: warning
oc: avertiment

en: critical
oc: critic

en: or
oc: o

en: New
oc: Novèl

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: debug
oc: desbugatge

en: Any
oc: Qual que siá

en: notice
oc: notícia

en: alert
oc: alèrta

en: emergency
oc: urgéncia

en: View events that have recently been logged.
oc: Veire los eveniments que son estats enregistrats recentament.

en: Recent log messages
oc: Entradas recentas del jornal
