Log Filter (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Administration
pt: Administração

en: new
pt: novo

en: error
pt: erro

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Message
pt: Mensagem

en: Name
pt: Nome

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Time
pt: Hora

en: Event
pt: Evento

en: User
pt: Usuário

en: User ID
pt: ID do usuário

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: Filter
pt: Filtrar

en: Location
pt: Localização

en: User role
pt: Papel do usuário

en: Severity
pt: Severidade

en: Referrer
pt: Referência

en: Last
pt: Último

en: Descending
pt: Decrescente

en: Close
pt: Fechar

en: anonymous
pt: anônimo

en: First
pt: Primeiro

en: warning
pt: aviso

en: critical
pt: crítico

en: or
pt: ou

en: New
pt: Novo

en: Loading...
pt: Carregando...

en: debug
pt: depuração

en: info
pt: informação

en: Any
pt: Qualquer

en: notice
pt: nota

en: alert
pt: alerta

en: emergency
pt: emergência

en: Delete filter
pt: Excluir filtro

en: View events that have recently been logged.
pt: Ver os eventos que foram registrados recentemente.

en: Recent log messages
pt: Mensagens recentes do registro
