Log Filter (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (45 entries)

en: Previous
de: Vorherige

en: Next
de: Weiter

en: Type
de: Typ

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Administration
de: Verwaltung

en: new
de: neu

en: error
de: Fehler

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: None
de: Keine

en: Message
de: Benachrichtigung

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Time
de: Zeit

en: Event
de: Ereignis

en: User
de: Benutzer

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Location
de: Standort

en: User role
de: Benutzerrolle

en: Severity
de: Schweregrad

en: Last
de: Letzte

en: Descending
de: Absteigend

en: Close
de: Schließen

en: anonymous
de: Gast

en: First
de: Erste

en: warning
de: Warnung

en: critical
de: Kritisch

en: or
de: oder

en: New
de: Neu

en: Loading...
de: Wird geladen...

en: debug
de: Debug

en: Order by
de: Sortieren nach

en: info
de: Info

en: Any
de: Alle

en: deleted
de: gelöscht

en: notice
de: Hinweis

en: alert
de: Alarm

en: emergency
de: Notfall

en: Delete filter
de: Filter hinzufügen

en: View events that have recently been logged.
de: Zeigt die Ereignisse an, die zuletzt protokolliert wurden.

en: Recent log messages
de: Aktuelle Protokollnachrichten
