Log Filter (7.x-1.1) - en to th translation catalogue (36 entries)

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: new
th: ใหม่

en: error
th: ผิดพลาด

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: Link
th: ลิงค์

en: General settings
th: กำหนดค่าทั่วไป

en: Save
th: บันทึก

en: Time
th: เวลา

en: ID
th: ไอดี

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Hostname
th: ชื่อโฮสต์

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Referrer
th: อ้างอิง

en: Descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: Close
th: ปิด

en: warning
th: คำเตือน

en: critical
th: อันตราย

en: or
th: หรือ

en: Loading...
th: กำลังโหลด...

en: debug
th: ดีบั๊ก

en: info
th: เพื่อทราบ

en: deleted
th: ลบทิ้ง

en: notice
th: ข้อสังเกต

en: alert
th: ตื่นตัว

en: emergency
th: ฉุกเฉิน

en: View events that have recently been logged.
th: ดูเหตุการณ์ที่ถูกบันทึกไว้ล่าสุด

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด
