Log Filter (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (50 entries)

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Administration
uk: Адміністрування

en: new
uk: новий

en: error
uk: помилка

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Message
uk: Повідомлення

en: Link
uk: Посилання

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Time
uk: Час

en: Event
uk: Подія

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Filter
uk: Фільтр

en: Location
uk: Місце розташування

en: User role
uk: Роль користувача

en: Severity
uk: Важливість

en: Referrer
uk: Джерело

en: Last
uk: Останній

en: Descending
uk: Спадання

en: Close
uk: Закрити

en: anonymous
uk: анонім

en: First
uk: Перший

en: warning
uk: попередження

en: critical
uk: критична ситуація

en: or
uk: або

en: New
uk: Нові

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: debug
uk: зневадження

en: Order by
uk: Впорядкувати за

en: info
uk: інформація

en: Any
uk: Байдуже

en: deleted
uk: видалено

en: notice
uk: сповіщення

en: alert
uk: тривога

en: emergency
uk: аварійна ситуація

en: View events that have recently been logged.
uk: Перегляд останніх зареєстрованих в журналі подій.

en: Recent log messages
uk: Останні записи журналу

en: Save as...
uk: Зберегти як
