Log Filter (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Cancel
fr: Annuler

en: new
fr: nouveau

en: error
fr: erreur

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Time
fr: Heure

en: Event
fr: Évènement

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: Filter
fr: Filtrer

en: Location
fr: Emplacement

en: User role
fr: Rôle de l'utilisateur

en: Severity
fr: Importance

en: Referrer
fr: Référent

en: Last
fr: Dernier

en: Descending
fr: Descendant

en: Close
fr: Fermer

en: anonymous
fr: anonyme

en: First
fr: Premier

en: warning
fr: avertissement

en: critical
fr: critique

en: or
fr: ou

en: New
fr: Nouveau

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: debug
fr: débogage

en: Order by
fr: Trier par

en: Any
fr: Tout

en: deleted
fr: supprimé

en: notice
fr: information

en: alert
fr: alerte

en: Delete filter
fr: Supprimer le filtre

en: View events that have recently been logged.
fr: Voir les événements qui ont été enregistrés récemment.

en: Recent log messages
fr: Entrées récentes du journal
