Log Filter (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Administration
ja: 管理

en: new
ja: 新規

en: error
ja: エラー

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Message
ja: メッセージ

en: Link
ja: リンク

en: Name
ja: 名前

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Time
ja: 時間

en: Event
ja: イベント

en: User
ja: ユーザー

en: User ID
ja: ユーザーID

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Hostname
ja: ホスト名

en: Filter
ja: フィルター

en: Location
ja: 場所

en: User role
ja: 役割

en: Severity
ja: 重大度

en: Referrer
ja: リファラ

en: Last
ja: 最後

en: Descending
ja: 降順

en: Close
ja: 閉じる

en: First
ja: 最初

en: warning
ja: 警告

en: critical
ja: 致命的

en: or
ja: または

en: New
ja: 新

en: Loading...
ja: ロード中…

en: debug
ja: デバッグ

en: Order by
ja: 並び順

en: info
ja: 情報

en: Any
ja: いずれか

en: deleted
ja: 削除

en: notice
ja: 注意

en: alert
ja: 警戒

en: emergency
ja: 緊急

en: View events that have recently been logged.
ja: 最近記録されたイベントを表示します。

en: Recent log messages
ja: 最近のログメッセージ
