Log Filter (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Administration
it: Amministrazione

en: new
it: nuovo

en: error
it: errore

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Time
it: Data e ora

en: Event
it: Evento

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Hostname
it: Nome host

en: Filter
it: Filtra

en: Location
it: Posizione

en: User role
it: Ruolo utente

en: Severity
it: Rilevanza

en: Last
it: Ultimo

en: Descending
it: Decrescente

en: Close
it: Chiudi

en: anonymous
it: anonimi

en: First
it: Primo

en: warning
it: avviso

en: critical
it: critico

en: or
it: o

en: New
it: Nuovo

en: Loading...
it: In caricamento...

en: Order by
it: Ordina per

en: info
it: informazioni

en: Any
it: Qualunque

en: deleted
it: eliminato

en: notice
it: avviso

en: alert
it: avviso

en: emergency
it: emergenza

en: View events that have recently been logged.
it: Visualizza gli eventi che sono stati recentemente registrati.

en: Recent log messages
it: Messaggi di log recenti
