Log Filter (7.x-1.4) - en to jv translation catalogue (35 entries)

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Type
jv: Tipe

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: new
jv: anyar

en: error
jv: salah

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: Message
jv: Pesen

en: Link
jv: Tautan

en: Name
jv: Jeneng

en: General settings
jv: Sétingan umum

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Time
jv: Wektu

en: User
jv: Panganggo

en: User ID
jv: ID panganggo

en: To
jv: Marang

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Severity
jv: Kerawanan

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: warning
jv: weling

en: critical
jv: Kritis

en: debug
jv: métani

en: Any
jv: Sembarang

en: notice
jv: Woro-woro

en: alert
jv: waspada

en: emergency
jv: Darurat

en: View events that have recently been logged.
jv: Nonton kedadén sing paling sering kecathet.

en: Recent log messages
jv: Pesen log pungkasan
