Log Filter (7.x-1.4) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Administration
tr: Yönetim

en: new
tr: yeni

en: error
tr: hata

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Message
tr: İleti

en: Link
tr: Bağlantı

en: Name
tr: İsim

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Time
tr: Zaman

en: Event
tr: Olay

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Location
tr: Konum

en: User role
tr: Kullanıcı rolü

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Referrer
tr: Yönlendiren

en: Last
tr: Son

en: Descending
tr: Azalan

en: Close
tr: Kapat

en: First
tr: Birinci

en: warning
tr: uyarı

en: critical
tr: kritik

en: or
tr: ya da

en: New
tr: Yeni

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: debug
tr: hata ayıklama

en: info
tr: bilgi

en: Any
tr: Herhangi

en: notice
tr: bildirim

en: alert
tr: uyarı

en: emergency
tr: acil

en: View events that have recently been logged.
tr: Yakın zamanda kaydedilmiş olayları göster.

en: Recent log messages
tr: Son günlük iletileri
