Log Filter (7.x-1.5-beta1) - en to cy translation catalogue (38 entries)

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: new
cy: newydd

en: error
cy: gwall

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: Message
cy: Neges

en: Link
cy: Dolen

en: Name
cy: Enw

en: General settings
cy: Gosodiadau cyffredinol

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Time
cy: Amser

en: User
cy: Defnyddiwr

en: To
cy: I

en: From
cy: Gan

en: Hostname
cy: Enw gwesteiwr

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Location
cy: Lleoliad

en: Severity
cy: Difrifoldeb

en: Referrer
cy: Cyfeiriwr

en: Last
cy: Olaf

en: Descending
cy: Disgynnol

en: Close
cy: Yn agos

en: First
cy: Cyntaf

en: warning
cy: rhybudd

en: critical
cy: difrifol

en: or
cy: neu

en: debug
cy: dadfygio

en: info
cy: gwybodaeth

en: notice
cy: hysbysiad

en: emergency
cy: argyfwng

en: View events that have recently been logged.
cy: Gweld digwyddiadau sydd wedi eu cofnodi'n ddiweddar.
