Log Filter (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (64 entries)

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: new
hu: új

en: error
hu: hiba

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Message
hu: Üzenet

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Name
hu: Név

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Time
hu: Idő

en: Event
hu: Esemény

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: User role
hu: Felhasználói szerepkör

en: Severity
hu: Szint

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Last
hu: Utolsó

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Close
hu: Bezár

en: anonymous
hu: névtelen

en: First
hu: Első

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: critical
hu: kritikus

en: or
hu: vagy

en: New
hu: Új

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: debug
hu: hibakeresés

en: Order by
hu: Rendezés szempontja

en: info
hu: információ

en: Any
hu: Bármelyik

en: deleted
hu: törölve

en: notice
hu: megjegyzés

en: alert
hu: riasztás

en: emergency
hu: vészeset

en: Delete filter
hu: Szűrő törlése

en: View events that have recently been logged.
hu: A legutóbbi naplóbejegyzések megtekintése.

en: Update list
hu: Lista frissítése

en: Recent log messages
hu: Legutóbbi naplóüzenetek

en: Save as...
hu: Mentés másként...

en: Logs per page
hu: Üzenetek száma oldalanként

en: Translate messages
hu: Üzenetek lefordítása

en: Deleted the filter '!name'.
hu: '!name' szűrő törölve.

en: Failed to update filter '!name'.
hu: '!name' szűrő frissítése sikertelen.

en: 'From' time cannot be later than 'To' time.
hu: A kezdő időpont nem lehet későbbi a záró időpontnál.

en: 'To' time cannot be earlier than 'From' time.
hu: A záró időpont nem lehet korábbi a kezdő időpontnál.

en: Sorry, failed to save data.
hu: Sajnos az adatok mentése sikertelen.

en: Sorry, something unexpected happened.
hu: Sajnos valamilyen váratlan esemény történt.

en: Time From
hu: Kezdő időpont

en: Time To
hu: Záró időpont

en: The current filter matches no events.
hu: A jelenlegi szűrés nem hozott eredményt.
