Login by IP (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: delete
id: hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Do nothing.
id: Tidak lakukan apapun.

en: Session
id: Sesi

en: Page settings
id: Pengaturan halaman

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: Status message
id: Pesan status

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar
