Login Destination (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enabled
fr: Activé

en: Login
fr: Identifiant

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Roles
fr: Rôles

en: Logout
fr: Déconnexion

en: Empty
fr: Vide

en: All roles
fr: Tous les rôles

en: All pages
fr: Toutes les pages

en: About
fr: À propos

en: Triggers
fr: Déclencheurs

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
fr: Pages sur lesquelles ce code PHP renvoie <code>TRUE</code> (recommandés aux experts)

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
fr: Si l'option PHP est choisie, saisissez le code PHP entre %php. Attention, si un code PHP incorrect est exécuté, cela peut faire tomber votre site Drupal.

en: Your configuration has been saved.
fr: Votre configuration a été enregistrée.

en: No pages
fr: Pas de pages

en: Internal page or external URL
fr: Page interne ou URL externe

en: All triggers
fr: Tous les déclencheurs
