Login Destination (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Salvar

en: Roles
pt: Papéis

en: Destination
pt: Destino

en: Logout
pt: Sair

en: Empty
pt: Vazio

en: About
pt: Sobre

en: Triggers
pt: Gatilhos

en: All pages except those listed
pt: Todas as páginas, exceto as listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
pt: Páginas nas quais este código PHP retorna <code>TRUE</code> (apenas para usuários avançados)

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
pt: Se a opção PHP for escolhida, digite o código PHP entre %php. Note que executar código PHP incorreto pode quebrar o seu site Drupal.

en: Your configuration has been saved.
pt: Sua configuração foi salva.
