Login one time (7.x-2.2) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Body
it: Corpo

en: user
it: utente

en: Subject
it: Oggetto

en: Available variables are:
it: Le variabili disponibili sono:

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Front page
it: Prima pagina

en: E-mail settings
it: Impostazioni posta elettronica

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
it: Hai provato ad usare un accesso valido una volta sola per un account che è stato bloccato.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
it: L'utente %name ha usato il link per l'accesso, valido una volta sola, in data %timestamp.

en: Listed
it: Elencato

en: Path settings
it: Impostazioni percorso

en: Current page
it: Pagina attuale
