LoginToboggan (7.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (22 entries)

en: user
el: χρήστης

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Login
el: Είσοδος

en: None
el: Κανένα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: edit
el: επεξεργασία

en: You are not authorized to access this page.
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: Access denied
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: Add a role to the selected users
el: Προσθήκη ρόλου στους επιλεγμένους χρήστες

en: Other
el: Άλλο

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
el: Το συνθηματικό εισόδου σας και περαιτέρω οδηγίες έχουν σταλεί στη διεύθυνση e-mail σας.

en: Standard
el: Βασικό

en: Error saving user account.
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του λογαριασμού χρήστη.

en: Confirm e-mail address
el: Επιβεβαίωση διεύθυνσης e-mail

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
el: Ο χρήστης %name χρησιμοποίησε σύνδεσμο εισόδου μίας χρήσης, τη χρονική στιγμή %timestamp.

en: New user: %name (%email).
el: Νέος χρήστης: %name (%email).

en: Username or e-mail address
el: Όνομα λογαριασμού ή διεύθυνση e-mail

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
el: Περαιτέρω οδηγίες έχουν σταλεί στη διεύθυνση e-mail σας.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
el: Αυτή η άδεια κληρονομήθηκε από τον ρόλο πιστοποιημένος χρήστης.
