LoginToboggan (7.x-1.2) - en to hr translation catalogue (26 entries)

en: user
hr: korisnik

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Login
hr: Prijava

en: None
hr: Nema

en: Password
hr: Lozinka

en: Link
hr: Poveznica

en: edit
hr: uredi

en: You are not authorized to access this page.
hr: Nemate ovlasti pristupa ovoj stranici.

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: Add a role to the selected users
hr: Dodaj ulogu označenim korisnicima

en: security
hr: sigurnost

en: Other
hr: Ostalo

en: Log in
hr: Prijava

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
hr: Primijećen zlonameran pokušaj promjene zaštićenih korisničkih polja.

en: Request new password
hr: Zatraži novu lozinku

en: Log out
hr: Odjava

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
hr: Vaša lozinka i dalnje upute su poslane na Vašu e-mail adresu.

en: Standard
hr: Standardno

en: Error saving user account.
hr: Greška prilikom spremanja korisničkog računa.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hr: Korisnik %name je iskoristio jednokratnu poveznicu prijave u %timestamp.

en: New user: %name (%email).
hr: Novi korisnik: %name (%email).

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
hr: !username se prijavio za otvaranje korisničkog računa.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
hr: Korisničko ime ili adresa e-pošte

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
hr: Daljnje upute poslane su na adresu vaše e-pošte.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
hr: Ovo dopuštenje je naslijeđeno iz korisničke uloge.
