LoginToboggan (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Link
hi: कड़ी

en: edit
hi: संपादन करें

en: You are not authorized to access this page.
hi: आप इस पृष्ठ का उपयोग करने के लिए अधिकृत नहीं हैं.

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Access denied
hi: प्रवेश निषेध

en: Add a role to the selected users
hi: चयनित उपयोगकर्ताओं के लिए एक भूमिका जोड़ें

en: Other
hi: अन्य

en: Log in
hi: प्रवेश

en: Request new password
hi: नया पासवर्ड मंगवाएँ

en: Log out
hi: लॉगआउट

en: Standard
hi: मानक

en: Error saving user account.
hi: त्रुटि से सुरक्षित करने वाला प्रयोक्ता खाता|

en: Block type
hi: ब्लॉक प्रकार

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hi: सदस्य %name ने अपनी एक बार इस्तेमाल वाली कडी का %timestamp को इस्तेमाल किया।

en: Username or e-mail address
hi: सदस्यनाम या फिर ईमेल पता

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
hi: आगे की जानकारी आपको ईमेल में भेझी जा चुकी है।

en: Validate URL
hi: यूआरएल मान्य करें
