LoginToboggan (7.x-1.4) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: None
tr: Hiçbiri

en: Password
tr: Parola

en: Link
tr: Bağlantı

en: edit
tr: düzenle

en: You are not authorized to access this page.
tr: Bu sayfaya erişim izniniz yok.

en: User
tr: Kullanıcı

en: Access denied
tr: Erişim engellendi

en: Add a role to the selected users
tr: Seçili kullanıcılara bir rol ekle

en: Other
tr: Diğer

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: 1 Day
tr: 1 Gün

en: 2 Days
tr: 2 Gün

en: 3 Days
tr: 3 Gün

en: 1 Week
tr: 1 Hafta

en: Request new password
tr: Yeni parola iste

en: Log out
tr: Çıkış

en: Standard
tr: Standart

en: Error saving user account.
tr: Kullanıcı hesabı kaydedilirken bir hata oluştu.

en: Block type
tr: Blok tipi

en: Registration
tr: Kayıt

en: Confirm e-mail address
tr: E-posta adresini doğrula

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
tr: %name kullanıcısı %timestamp zamanında tek-seferlik giriş bağlantısını kullandı.

en: New user: %name (%email).
tr: Yeni kullanıcı: %name (%email).

en: Set password
tr: Parola ayarla

en: Username or e-mail address
tr: Kullanıcı adı veya e-posta adresi

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
tr: Ayrıntılı yönergeler e-posta adresinize yollandı.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
tr: Bu izin, kimliği onaylanmış kullanıcı rolünden devralınmıştır.

en: Validate URL
tr: URL'yi doğrula
