LoginToboggan (7.x-1.5) - en to fi translation catalogue (47 entries)

en: user
fi: käyttäjä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: None
fi: Ei mitään

en: Password
fi: Salasana

en: Link
fi: Linkki

en: edit
fi: muokkaa

en: You are not authorized to access this page.
fi: Sinulla ei ole käyttöoikeuksia tälle sivulle.

en: User
fi: Käyttäjä

en: Access denied
fi: Pääsy kielletty

en: Add a role to the selected users
fi: Lisää rooli valituille käyttäjille

en: Other
fi: Muu

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: 1 Day
fi: 1 päivä

en: 2 Days
fi: 2 päivää

en: 3 Days
fi: 3 päivää

en: 4 Days
fi: 4 päivää

en: 5 Days
fi: 5 päivää

en: 6 Days
fi: 6 päivää

en: 1 Week
fi: 1 viikko

en: 2 Weeks
fi: 2 viikkoa

en: 1 Month
fi: 1 kuukausi

en: 3 Months
fi: 3 kuukautta

en: 6 Months
fi: 6 kuukautta

en: Request new password
fi: Pyydä uutta salasanaa

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Access Denied
fi: Pääsy kielletty

en: Standard
fi: Standardi

en: Error saving user account.
fi: Käyttäjätilin tallentaminen ei onnistunut.

en: Block type
fi: Lohkon tyyppi

en: Registration
fi: Rekisteröinti

en: Confirm e-mail address
fi: Vahvista sähköpostiosoite

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
fi: Käyttäjä %name käytti kertakäyttöisen sisäänkirjautumislinkin %timestamp.

en: New user: %name (%email).
fi: Uusi käyttäjä: %name (%email).

en: Set a custom message to appear at the top of the login block
fi: Aseta mukautettu viesti Kirjaudu sisään -lohkon yläpuolelle

en: Please re-type your e-mail address to confirm it is accurate.
fi: Anna sähköpostiosoitteesi uudestaan vahvistaaksesi sen oikeellisuuden

en: Allow users to login using their e-mail address
fi: Salli käyttäjien kirjautuminen sähköpostiosoitteella.

en: Users will be able to enter EITHER their username OR their e-mail address to log in.
fi: Käyttäjät voivat kirjautua sisään joko käyttäjätunnuksella tai sähköpostiosoitteella.

en: Set password
fi: Aseta salasana

en: Never delete
fi: Älä poista koskaan

en: Username or e-mail address
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
fi: Lisäohjeet on lähetetty sähköpostiosoitteeseesi.

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
fi: Oikeus on periytetty käyttäjäroolista "autentikoitu käyttäjä".

en: Validate URL
fi: Validoi verkko-osoite

en: Access Denied / User log in
fi: Pääsy kielletty / Kirjaudu

en: Password must be at least %length characters.
fi: Salasanan pituus tulee olla vähintään %length merkkiä.

en: Access denied. You may need to login below or register to access this page.
fi: Pääsy estetty. Kirjaudu sisään tai rekisteröidy nähdäksesi sivun.
