Logman (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Development
id: Pengembangan

en: Type
id: Jenis

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: Message
id: Pesan

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Location
id: Lokasi

en: Severity
id: Keparahan

en: Method
id: Metode

en: Referrer
id: Dirujuk oleh

en: Close
id: Tutup
