Search Lucene API (7.x-3.0-unstable1) - en to ast translation catalogue (31 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Author
ast: Autor

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Weight
ast: Pesu

en: Name
ast: Nome

en: Export
ast: Esportar

en: Node ID
ast: ID del noyu

en: Summary
ast: Resume

en: Path
ast: Camín

en: Statistics
ast: Estadístiques

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Node
ast: Noyu

en: Published
ast: Espublizáu

en: Field name
ast: Nome del campu

en: Performance
ast: Rendimientu

en: Caching
ast: Caché

en: Other
ast: Otru

en: Not installed
ast: Ensin instalar

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Installed
ast: Instaláu
