Search Lucene API (7.x-3.0-unstable1) - en to hu translation catalogue (62 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Weight
hu: Súly

en: Delete configuration
hu: Beállítások törlése

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Name
hu: Név

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Summary
hu: Összegzés

en: Path
hu: Útvonal

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Node
hu: Tartalom

en: Published
hu: Közzétéve

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: Field name
hu: Mező neve

en: Fields
hu: Mezők

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Caching
hu: Gyorsítótárazás

en: OR
hu: VAGY

en: Other
hu: Egyéb

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: AND
hu: ÉS

en: Installed
hu: Telepített

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

en: Indexing
hu: Indexelés

en: The primary identifier for a node.
hu: A tartalom elsődleges azonosítója.

en: Information
hu: Információ

en: Node access
hu: Tartalom hozzáférés

en: Node content
hu: Tartalom

en: Results per page
hu: Eredmények oldalanként

en: Indexes
hu: Indexek

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Backend
hu: Háttérrendszer

en: Export configuration
hu: Konfiguráció exportálása

en: Node link
hu: Tartalom hivatkozás

en: The index will be rebuilt.
hu: Az index újraépítése folyamatban van.

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Minimum word length
hu: Legkisebb szóhossz

en: No minimum
hu: Nincs alsó korlát

en: Translation set ID
hu: Fordítási csomag azonosítója

en: Search page
hu: Keresési oldal

en: Search pages
hu: Keresési oldalak

en: Import configuration
hu: Konfiguráció importálása

en: Required fields
hu: Kötelező mezők

en: Entity bundle
hu: Mezőköteg

en: The machine readable name of the content type used in filtering.
hu: A tartalomtípus szűrésnél használt gépek által olvasható neve.

en: Zend Framework
hu: Zend keretrendszer
