Search Lucene API (7.x-3.0-unstable1) - en to mr translation catalogue (27 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Weight
mr: मुल्य

en: Delete configuration
mr: संरचना मिटावा

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: Name
mr: नाव

en: Export
mr: निर्यात

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Path
mr: रस्ता

en: Node
mr: शाखा

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Search form
mr: शोध
