Search Lucene API (7.x-3.0-unstable1) - en to nl translation catalogue (59 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Weight
nl: Gewicht

en: Delete configuration
nl: Instelling verwijderen

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Name
nl: Naam

en: Export
nl: Exporteren

en: Node ID
nl: Node-ID

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Path
nl: Pad

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Sticky at top of lists
nl: Vastgeplakt bovenaan de lijst

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Fields
nl: Velden

en: Performance
nl: Prestaties

en: OR
nl: OF

en: Other
nl: Andere

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: AND
nl: EN

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Last modified
nl: Laatst gewijzigd

en: Indexing
nl: Indexeren

en: The primary identifier for a node.
nl: De primaire identificatie van een node.

en: Information
nl: Informatie

en: Node access
nl: Node-toegang

en: Node content
nl: Node-inhoud

en: Results per page
nl: Resultaten per pagina

en: Indexes
nl: Indexen

en: Button text
nl: Knoptekst

en: Export configuration
nl: Instellingen exporteren

en: Node link
nl: Node-link

en: The index will be rebuilt.
nl: De index zal opnieuw worden opgebouwd.

en: Search form
nl: Zoekveld

en: Optimize index
nl: Index optimalizeren

en: No minimum
nl: Geen minimum

en: Translation set ID
nl: Vertalingset-ID

en: Search page
nl: Zoekpagina

en: Search pages
nl: Zoekpagina's

en: Import configuration
nl: Configuratie importeren

en: Enter terms
nl: Trefwoorden invoeren

en: Required fields
nl: Verplichte velden

en: Entity bundle
nl: Entiteitsbundel

en: No available search pages.
nl: Geen zoekpagina's beschikbaar.
