Search Lucene API (7.x-3.0-unstable2) - en to bn translation catalogue (29 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Name
bn: নাম

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Not installed
bn: ইন্সটল করা নয়

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: Search form
bn: অনুসন্ধান ফরম
