Search Lucene API (7.x-3.0-unstable2) - en to cs translation catalogue (53 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Author
cs: Autor

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Name
cs: Jméno

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Summary
cs: Souhrn

en: Path
cs: Cesta

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Node
cs: Uzly

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Field name
cs: Název pole

en: Fields
cs: Pole

en: Performance
cs: Výkon

en: Caching
cs: Mezipaměť

en: Other
cs: Jiné

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Last modified
cs: Naposledy upraveno

en: The primary identifier for a node.
cs: Primární identifikátor uzlu.

en: Information
cs: Informace

en: Index
cs: Rejstřík

en: Node access
cs: Přístup k uzlu

en: Results per page
cs: Počet výsledků na stránku

en: Button text
cs: Text tlačítka

en: Export configuration
cs: Exportovat konfiguraci

en: Node link
cs: Odkaz uzlu

en: The index will be rebuilt.
cs: Index bude přegenerován.

en: Search form
cs: Vyhledávání

en: Minimum word length
cs: Minimální délka slova

en: The Unix timestamp when a node property was changed.
cs: Unix časové razítko doby, kdy byla vlastnost uzlu změněna.

en: No minimum
cs: Žádné minimum

en: Translation set ID
cs: ID sady překladu

en: Search page
cs: Vyhledávací stránka

en: Search pages
cs: Vyhledávací stránky

en: Import configuration
cs: Importovat konfiguraci
