Search Lucene API (7.x-3.0-unstable2) - en to hr translation catalogue (40 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Author
hr: Autor

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Weight
hr: Težina

en: Delete configuration
hr: Izbriši konfiguraciju

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Name
hr: Naziv

en: Export
hr: Izvezi

en: Summary
hr: Sažetak

en: Path
hr: Putanja

en: Statistics
hr: Statistike

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Published
hr: Objavljeno

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Sticky at top of lists
hr: Ljepljivo na vrhu popisa

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Fields
hr: Polja

en: Performance
hr: Učinkovitost

en: Caching
hr: Priručna memorija

en: OR
hr: ILI

en: Other
hr: Ostalo

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Installed
hr: Instaliran

en: The primary identifier for a node.
hr: Osnovni identifikator za node.

en: Node link
hr: Poveznica sadržaja

en: The index will be rebuilt.
hr: Indeks će biti obnovljen.

en: Search form
hr: Obrazac pretrage

en: Translation set ID
hr: ID prevoditeljskog skupa
