Search Lucene API (7.x-3.0-unstable2) - en to kn translation catalogue (30 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Performance
kn: ಕಾರ್ಯ ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Last modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Index
kn: ಪರಿವಿಡಿ
