Search Lucene API (7.x-3.0-unstable2) - en to lt translation catalogue (43 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Save configuration
lt: Išsaugoti konfigūraciją

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Author
lt: Autorius

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Language
lt: Kalba

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Search
lt: Paieška

en: This action cannot be undone.
lt: Šio veiksmo neįmanoma grąžinti.

en: Weight
lt: Svoris

en: The configuration options have been saved.
lt: Nustatymai išsaugoti.

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Export
lt: Eksportuoti

en: Node ID
lt: Mazgo ID

en: Summary
lt: Įžanga

en: Path
lt: Kelias

en: Statistics
lt: Statistika

en: Content type
lt: Turinio tipas

en: User ID
lt: Nario ID

en: Node
lt: Mazgas

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Promoted to front page
lt: Iškeltas į pagrindinį puslapį

en: Sticky at top of lists
lt: Prikabintas puslapio viršuje

en: Field name
lt: Laukelio pavadinimas

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Performance
lt: Veikimas

en: Caching
lt: Kešavimas

en: Other
lt: Kiti

en: Not installed
lt: Neįdiegta

en: Authored on
lt: Sukūrimo data

en: Installed
lt: Įdiegta

en: The primary identifier for a node.
lt: Pirminis mazgo identifikatorius.

en: Index
lt: Indeksas

en: Node access
lt: Mazgo prieiga

en: Node content
lt: Mazgo turinys

en: The index will be rebuilt.
lt: Indeksas bus atkurtas.

en: Search form
lt: Paieškos forma

en: Translation set ID
lt: Vertimo rinkinio ID
