Search Lucene API (7.x-3.0-unstable2) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Name
ro: Nume

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Summary
ro: Sumar

en: Path
ro: Cale

en: Statistics
ro: Statistici

en: Content type
ro: Tip conținut

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Node
ro: Nod

en: Published
ro: Publicat

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Performance
ro: Performanță

en: Other
ro: Altele

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Installed
ro: Instalat

en: Last modified
ro: Ultima modificare

en: Information
ro: Informații

en: Node access
ro: Acces către nod

en: Indexes
ro: Indexuri

en: Export configuration
ro: Exportați configurația

en: Node link
ro: Legătură către nod

en: The index will be rebuilt.
ro: Indexul va fi restaurat.

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Search page
ro: Pagină de căutare

en: Search pages
ro: Pagini de căutare

en: Import configuration
ro: Importați configurația
