Search Lucene API (7.x-3.0-unstable2) - en to th translation catalogue (32 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Export
th: ส่งออก

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Statistics
th: สถิติ

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Sticky at top of lists
th: ค้างไว้เป็นอันแรกสุด

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Performance
th: ประสิทธิภาพ

en: Caching
th: ตั้งค่าแคช

en: OR
th: หรือ

en: Other
th: อื่นๆ

en: Not installed
th: ไม่ได้ติดตั้งไว้

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Installed
th: ติดตั้ง

en: Export configuration
th: การส่งออกการตั้งค่าคอนฟิก

en: Search form
th: ฟอร์มค้นหา

en: Search page
th: หน้าค้นหา

en: Search pages
th: ค้นหาหน้า

en: Import configuration
th: การนำเข้าการตั้งค่าคอนฟิก
