Search Lucene API (7.x-3.0-unstable2) - en to vi translation catalogue (47 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Author
vi: Tác giả

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Edit
vi: Sửa

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: This action cannot be undone.
vi: Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Delete configuration
vi: Xóa bỏ cấu hình

en: The configuration options have been saved.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được lưu lại.

en: Name
vi: Tên

en: Export
vi: Xuất

en: Node ID
vi: ID node

en: Summary
vi: Tóm tắt

en: Path
vi: Đường dẫn

en: Statistics
vi: Thống kê

en: Content type
vi: Kiểu nội dung

en: User ID
vi: ID người dùng

en: Published
vi: Đã công bố

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: Sticky at top of lists
vi: Đưa lên đầu danh sách

en: Field name
vi: Tên trường

en: Fields
vi: Các trường

en: Performance
vi: Hiệu năng

en: Caching
vi: Bộ nhớ đệm

en: Other
vi: Khác

en: Not installed
vi: Chưa được cài đặt

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: AND
vi: VÀ

en: Installed
vi: Đã cài đặt

en: Last modified
vi: Lần sửa cuối

en: The primary identifier for a node.
vi: Định danh chính cho một node.

en: Information
vi: Thông tin

en: Index
vi: Chỉ mục

en: Node content
vi: Nội dung node

en: Backend
vi: Hậu phương

en: The index will be rebuilt.
vi: Chỉ mục sẽ được xây dựng lại.

en: Search form
vi: Biểu mẫu tìm kiếm

en: Translation set ID
vi: Mã bản dịch

en: Prompt
vi: Dấu nhắc
