Search Lucene API (7.x-3.0-unstable3) - en to cy translation catalogue (36 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Author
cy: Awdur

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Weight
cy: Pwysau

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: Name
cy: Enw

en: Export
cy: Allfudo

en: Node ID
cy: ID Nod

en: Path
cy: Llwybr

en: Statistics
cy: Ystadegaeth

en: Node
cy: Nod

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Sticky at top of lists
cy: Yn ludiog ar frig y rhestr

en: Fields
cy: Meysydd

en: Performance
cy: Perfformiad

en: OR
cy: NEU

en: Other
cy: Arall

en: Not installed
cy: Heb ei osod

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: AND
cy: AC

en: The primary identifier for a node.
cy: Dynodwr cynradd ar gyfer nod.

en: Information
cy: Gwybodaeth

en: The index will be rebuilt.
cy: Bydd y mynegai yn cael ei ailgodi.

en: Search form
cy: Ffurf chwiliad
