Search Lucene API (7.x-3.0-unstable3) - en to fr translation catalogue (62 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: Delete configuration
fr: Supprimer la configuration

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Name
fr: Nom

en: Export
fr: Exporter

en: Node ID
fr: Identifiant (ID) du nœud

en: Summary
fr: Résumé

en: Path
fr: Chemin

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Content type
fr: Type de contenu

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Node
fr: Nœud

en: Published
fr: Publié

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Sticky at top of lists
fr: Epinglé en haut des listes

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Fields
fr: Champs

en: Caching
fr: Mise en cache

en: OR
fr: OU (OR)

en: Other
fr: Autre

en: Not installed
fr: Non installé

en: Authored on
fr: Écrit le

en: AND
fr: ET (AND)

en: Installed
fr: Installé

en: Last modified
fr: Dernière modification

en: Indexing
fr: Indexation

en: The primary identifier for a node.
fr: L'identifiant primaire d'un nœud.

en: Information
fr: Informations

en: Node access
fr: Accès au nœud

en: Node content
fr: Contenu du nœud

en: Results per page
fr: Résultats par page

en: Indexes
fr: Index

en: Button text
fr: Texte du bouton

en: Export configuration
fr: Exporter la configuration

en: Node link
fr: Lien du nœud

en: The index will be rebuilt.
fr: L'index va être reconstruit.

en: Search form
fr: Formulaire de recherche

en: Minimum word length
fr: Longueur minimale de mot

en: The Unix timestamp when a node property was changed.
fr: Le timestamp Unix de quand une propriété du nœud a été modifiée.

en: Stop words
fr: Mots d'arrêt

en: No minimum
fr: Pas de minimum

en: Translation set ID
fr: Identifiant (ID) du jeu de traduction

en: Highlighter
fr: Surligneur

en: Search page
fr: Page de recherche

en: Search pages
fr: Pages de recherche

en: Import configuration
fr: Importer la configuration

en: Enter terms
fr: Termes à rechercher

en: Required fields
fr: Champs requis

en: Entity bundle
fr: Sous-type de l'entité
