Search Lucene API (7.x-3.0-unstable3) - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Title
id: Judul

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Node ID
id: ID Node

en: Summary
id: Ringkasan

en: Path
id: Jalur

en: Statistics
id: Statistik

en: Content type
id: Jenis konten

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Sticky at top of lists
id: Lekatkan di atas daftar

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Fields
id: Bidang isian

en: Performance
id: Performa

en: Caching
id: Penembolokan

en: Other
id: Lainnya

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: AND
id: DAN

en: Installed
id: Terinstal

en: Last modified
id: Terakhir diubah

en: The primary identifier for a node.
id: Identifikasi primer untuk sebuah node.

en: Information
id: Informasi

en: Index
id: Indeks

en: Node access
id: Akses node

en: Indexes
id: Indeks

en: Export configuration
id: Pengaturan ekspor

en: Node link
id: Tautan node

en: The index will be rebuilt.
id: Indeks akan dibangun ulang.

en: Search form
id: Form pencarian

en: Translation set ID
id: ID perangkat terjemahan

en: Search page
id: Halaman pencarian

en: Search pages
id: Cari halaman

en: Import configuration
id: Konfigurasi impor

en: Entity bundle
id: Bundel entitas
