Search Lucene API (7.x-3.0-unstable3) - en to it translation catalogue (53 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Summary
it: Sommario

en: Path
it: Percorso

en: Statistics
it: Statistiche

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: User ID
it: ID utente

en: Node
it: Nodo

en: Published
it: Pubblicato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Sticky at top of lists
it: Sempre in cima agli elenchi

en: Field name
it: Nome del campo

en: Fields
it: Campi

en: Performance
it: Prestazioni

en: Other
it: Altro

en: Not installed
it: Non installato

en: Authored on
it: Creato il

en: Installed
it: Installato

en: Last modified
it: Ultima modifica

en: The primary identifier for a node.
it: L'identificatore primario di un nodo.

en: Information
it: Informazioni

en: Index
it: Indice

en: Node access
it: Accesso al nodo

en: Node content
it: Contenuto

en: Results per page
it: Risultati per pagina

en: Indexes
it: Indici

en: Button text
it: Testo del bottone

en: Export configuration
it: Esporta la configurazione

en: Node link
it: Link nodo

en: The index will be rebuilt.
it: L'indice sarà ricostruito.

en: Search form
it: Form di ricerca

en: No minimum
it: Nessun minimo

en: Translation set ID
it: ID del gruppo di traduzioni

en: Search page
it: Pagina di ricerca

en: Search pages
it: Pagine di ricerca

en: Import configuration
it: Importa la configurazione
