Search Lucene API (7.x-3.0-unstable3) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: تدوین

en: Search
fa: جستجو

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: Node ID
fa: هویت گره

en: Summary
fa: خلاصه

en: Path
fa: مسیر

en: Statistics
fa: آمار

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: User ID
fa: هویت کاربر

en: Node
fa: محتوا

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Sticky at top of lists
fa: چسبیده به بالای سجل

en: Field name
fa: نام میدان

en: Fields
fa: میدانها

en: Performance
fa: کارایی

en: Caching
fa: بکارگیری حافظه موقت

en: OR
fa: یا

en: Other
fa: ساير

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: AND
fa: و

en: Installed
fa: نصب شده

en: Information
fa: اطلاعات

en: Index
fa: شاخص

en: Node access
fa: دسترسی گره

en: Node link
fa: واصلی گره

en: Search form
fa: ورقه جستجو

en: Search pages
fa: صفحات جستجو
