Search Lucene API (7.x-3.0-unstable3) - en to sv translation catalogue (55 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Author
sv: Författare

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Name
sv: Namn

en: Export
sv: Exportera

en: Node ID
sv: Nod-ID

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Path
sv: Sökväg

en: Statistics
sv: Statistik

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Node
sv: Nod

en: Published
sv: Publicerad

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Sticky at top of lists
sv: Alltid överst i listan

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Fields
sv: Fält

en: Performance
sv: Prestanda

en: Caching
sv: Cachning

en: OR
sv: ELLER

en: Other
sv: Övriga

en: Not installed
sv: Inte installerad.

en: Authored on
sv: Författad

en: AND
sv: OCH

en: Installed
sv: Installerad

en: Last modified
sv: Senast ändrad

en: The primary identifier for a node.
sv: Den primära identifieraren för en nod.

en: Index
sv: Förteckning

en: Node access
sv: Nodåtkomst

en: Node content
sv: Nodinnehåll

en: Results per page
sv: Träffar per sida

en: Indexes
sv: Index

en: Button text
sv: Knapptext

en: Export configuration
sv: Exportera konfiguration

en: Node link
sv: Nodlänk

en: The index will be rebuilt.
sv: Indexet kommer att byggas om.

en: Search form
sv: Sökformulär

en: No minimum
sv: Inget minsta antal

en: Translation set ID
sv: ID för översättning

en: Search page
sv: Söksida

en: Search pages
sv: Söksidor

en: Import configuration
sv: Konfiguration på importering

en: Entity bundle
sv: Entitetspaket
