Search Lucene API (7.x-3.0-unstable1) - en to ar translation catalogue (47 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Name
ar: الاسم

en: Export
ar: تصدير

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Summary
ar: الملخص

en: Path
ar: المسار

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Node
ar: العقدة

en: Published
ar: منشور

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Performance
ar: الأداء

en: Caching
ar: التخزين المؤقت

en: OR
ar: أو

en: Other
ar: آخر

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: AND
ar: و

en: Installed
ar: مثبت

en: Last modified
ar: آخر تحديث

en: Information
ar: معلومات

en: Index
ar: الفهرس

en: Indexes
ar: فهارس

en: The index will be rebuilt.
ar: سيعاد بناء الفهرس.

en: Search form
ar: استمارة البحث

en: Translation set ID
ar: معرف مجموعة الترجمة

en: Search page
ar: صفحة البحث

en: Search pages
ar: صفحات البحث
