Search Lucene API (7.x-3.0-unstable1) - en to is translation catalogue (36 entries)

en: Title
is: Titill

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Author
is: Höfundur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Weight
is: Vægi

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Name
is: Nafn

en: Export
is: Flytja út

en: Node ID
is: Auðkenni nóðu

en: Summary
is: Samantekt

en: Path
is: Slóð

en: Statistics
is: Tölfræði

en: Content type
is: Efnisgerð

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Node
is: Nóða

en: Published
is: Birt

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Sticky at top of lists
is: Alltaf efst á listum

en: Fields
is: Svæði

en: Performance
is: Afköst

en: Caching
is: Flýtiminni

en: OR
is: EÐA

en: AND
is: OG

en: Information
is: Upplýsingar

en: Search form
is: Leitarform

en: Search page
is: Leitarsíða
