Search Lucene API (7.x-3.0-unstable1) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Weight
ja: ウェイト

en: Delete configuration
ja: 設定を削除

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Name
ja: 名前

en: Export
ja: エクスポート

en: Node ID
ja: ノードID

en: Summary
ja: 概要

en: Path
ja: パス

en: Statistics
ja: 統計

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Node
ja: ノード

en: Published
ja: 掲載

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Sticky at top of lists
ja: リスト上部に固定

en: Field name
ja: フィールド名

en: Fields
ja: フィールド

en: Performance
ja: パフォーマンス

en: Caching
ja: キャッシュ

en: Other
ja: その他

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Installed
ja: インストール済み

en: Last modified
ja: 最終更新日時

en: Information
ja: 情報

en: Index
ja: インデックス

en: Node access
ja: ノードアクセス

en: Indexes
ja: インデックス

en: Button text
ja: ボタンのテキスト

en: Export configuration
ja: 構成をエクスポート

en: Node link
ja: ノードリンク

en: The index will be rebuilt.
ja: インデックスは再構築されます。

en: Search form
ja: 検索フォーム

en: Translation set ID
ja: 翻訳設定ID

en: Search page
ja: 検索ページ

en: Search pages
ja: 検索ページ

en: Import configuration
ja: 構成をインポート

en: Entity bundle
ja: エンティティバンドル
