Search Lucene API (7.x-3.0-unstable2) - en to tr translation catalogue (56 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Delete configuration
tr: Yapılandırmayı sil

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Name
tr: İsim

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Summary
tr: Özet

en: Path
tr: Yol

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Node
tr: Düğüm

en: Published
tr: Yayında

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Sticky at top of lists
tr: Listelerin üzerinde kalıcı

en: Field name
tr: Alan adı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Performance
tr: Performans

en: Caching
tr: Önbellekleme

en: OR
tr: VEYA

en: Other
tr: Diğer

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: AND
tr: VE

en: Installed
tr: Kurulu

en: Last modified
tr: Son değişiklik

en: The primary identifier for a node.
tr: Düğümler için birincil belirteç.

en: Information
tr: Bilgi

en: Index
tr: Dizin

en: Node access
tr: Düğüm erişimi

en: Node content
tr: Düğüm içeriği

en: Indexes
tr: Dizinler

en: Button text
tr: Buton metni

en: Export configuration
tr: Yapılandırmayı dışa aktar

en: Node link
tr: Düğüm bağlantısı

en: The index will be rebuilt.
tr: Dizin tekrar oluşturulacak.

en: Search form
tr: Arama formu

en: Translation set ID
tr: Çeviri kümesi kimlik numarası (ID)

en: Search page
tr: Arama sayfası

en: Search pages
tr: Sayfaları ara

en: Import configuration
tr: Yapılandırmayı içe aktar

en: Entity bundle
tr: Nesne kümesi (bundle)
