Search Lucene API (7.x-3.0-unstable1) - en to uk translation catalogue (64 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Weight
uk: Вага

en: Delete configuration
uk: Вилучити налаштування

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: Summary
uk: Резюме

en: Path
uk: Шлях

en: Statistics
uk: Статистика

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: User ID
uk: ID користувача

en: Node
uk: Матеріал

en: Published
uk: Опубліковано

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Sticky at top of lists
uk: Прикріплено зверху списків

en: Field name
uk: Назва поля

en: Fields
uk: Поля

en: Performance
uk: Швидкодія

en: Caching
uk: Кешування

en: OR
uk: АБО

en: Other
uk: Інше

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Authored on
uk: Створено

en: AND
uk: ТА

en: Installed
uk: Встановлено

en: Last modified
uk: Востаннє змінено

en: Indexing
uk: Індексація

en: The primary identifier for a node.
uk: Головний ідентифікатор для матеріалу

en: Information
uk: Відомості

en: Index
uk: Індекс

en: Node access
uk: Доступ до матеріалу

en: Node content
uk: Вміст матеріалу

en: Results per page
uk: Результатів на сторінку

en: Indexes
uk: Індекси

en: Button text
uk: Текст кнопки

en: Backend
uk: Сервер

en: Export configuration
uk: Експорт конфігурації

en: Node link
uk: Посилання на матеріал

en: The index will be rebuilt.
uk: Індекс буде перебудовано.

en: Search form
uk: Пошукова форма

en: Minimum word length
uk: Мінімальна довжина слова

en: No minimum
uk: Без мінімуму

en: Translation set ID
uk: ID набору перекладу

en: Prompt
uk: Нагадування

en: Search page
uk: Сторінка пошуку

en: Search pages
uk: Сторінки пошуку

en: Import configuration
uk: Імпорт конфігурації

en: Required fields
uk: Обов'язкові поля

en: Entity bundle
uk: Пакет сутності

en: Save and go back to list
uk: Зберегти і повернутися до списку
