Lucid (7.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Value
de: Wert

en: Settings
de: Einstellungen

en: Main
de: Haupt

en: Fade
de: Überblenden

en: Slow
de: Langsam

en: Fast
de: Schnell

en: Style
de: Darstellung

en: Interval
de: Intervall

en: You are here
de: Sie sind hier

en: Cloud
de: Wolke

en: Keyword
de: Schlüsselwort

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Effect
de: Effekt

en: Speed
de: Geschwindigkeit

en: Immediate
de: Sofort

en: Two columns
de: Zwei Spalten

en: Closure
de: Abschluss

en: Link path
de: Linkpfad

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
de: Kontextschlüsselwörter in diesen Inhalt ersetzen.

en: Substitutions
de: Ersetzungen

en: Link field
de: Linkfeld

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. More keywords will be available if you install the Token module, see http://drupal.org/project/token.
de: Kontextschlüsselwörter in diesen Inhalt einsetzen. Weitere Schlüsselwörter werden verfügbar, wenn Sie das Token-Modul installieren, siehe http://drupal.org/project/token.

en: One column
de: Eine Spalte

en: Use a pager
de: Pager verwenden

en: No effect
de: Kein Effekt
