Lucid (7.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Slideshow
fr: Diaporama

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Settings
fr: Paramètres

en: Main
fr: Principal

en: Block
fr: Bloc

en: Fade
fr: Fondu

en: Slow
fr: Lent

en: Fast
fr: Rapide

en: Interval
fr: Intervalle

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: Keyword
fr: Mot-clé

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Effect
fr: Effet

en: Speed
fr: Vitesse

en: Immediate
fr: Immédiat

en: Two columns
fr: 2 colonnes

en: Closure
fr: Fermeture

en: Link path
fr: Chemin du lien

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
fr: Si coché, les mots-clés contextuels seront substitués à ce contenu.

en: @identifier: @title
fr: @identifier : @title

en: Box
fr: Boîte

en: Link field
fr: Champ lien

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: One column
fr: Une colonne

en: Use a pager
fr: Utiliser une pagination
