Lucid (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Home
pt: Início

en: Slideshow
pt: Apresentação de slides

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: Settings
pt: Configurações

en: Main
pt: Principal

en: Block
pt: Bloco

en: Navigation
pt: Navegação

en: Fade
pt: Desvanecer

en: Slow
pt: Devagar

en: Fast
pt: Rápido

en: Style
pt: Estilo

en: Standard
pt: Padrão

en: Interval
pt: Intervalo

en: You are here
pt: Você está aqui

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Effect
pt: Efeito

en: Speed
pt: Velocidade

en: Immediate
pt: Imediato

en: Link path
pt: Caminho do link

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
pt: Se marcado, palavras-chave de contexto serão substituídas neste conteúdo.

en: Substitutions
pt: Substituições

en: Link field
pt: Campo de link

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Branding
pt: Marca

en: One column
pt: Uma coluna

en: Use a pager
pt: Usar um paginador
